19.08.2022 23:08
 
» Üye Girişi
 
VizyonNet Kullanıcı Adınız
Parolanız
» Parolamı Unuttum
» Kayıt Olmak İstiyorum
» Bilgi Bankası -> E-Posta Ayar/Kurulum -> E-Posta Kurulum
 • Outlook Express'e POP3 e-posta Kurulumu

 • 1. Adım
  e-posta ( Elektronik Posta), internet üzerinde bir yazışma aracıdır. İnternet Kullanıcıları, e-posta progamlarını kullanarak, gelen postaları okuyabilir, mektup yazabilir ve bu mektuplar üzerinde istedikleri düzenlemeyi yapabilirler. Aşağıda İnternet Explorer ile gelen Outlook Express'de e-posta ayarının nasıl yapılacağı adım adım anlatılmaktadır.

  2. Adım
  Outlook Express sizin e-posta yönetici programınızdır. Bununla e-postalarınızı okuyabilecek, e-posta gönderebilecek, haber ve tartışma guruplarına üye olabileceksiniz.

  e-posta ayarlarınızı yapmak için yukarıdaki şekilde de görüldüğü gibi "Araçlar" menüsüne gelerek "Hesaplar..." seçeneğini tıklayınız.

  3. Adım
  Bu bölümde eğer varsa daha önceki e-posta hesaplarınız listelenicektir. Onları silebilir, özellikler butonuna tıklayarak yeni ayarlarınızı girebilirsiniz ya da hiç değiştirmeyip yeni e-postanızı 2. e-posta hesabı olarak aşağıdaki gibi tanıtabilirsiz..

  Biz kurulu bir e-postanız olmadığını varsayıyoruz. Bunun için sol kısımda bulunan butonlardan "Ekle" ye ardından "Posta" seçeneğine giriniz.

  4. Adım
  Görünen ad kısmına Adınınızı Soyadınızı yazınız. Buraya herhangi birşey de yazabilirsiniz. e-posta gönderdiğinizde alan kişi bu bilgiyi görecektir.

  Adınızı Soyadınızı girdikten sonra İleri butonuna tıklayınız.

  5. Adım
  Bu Bölümde sizden e-posta adresini girmenizi istiyor. Buraya yazdiginiz e-posta adresi yine e-posta gönderdiğiniz kişi tarafından görülecektir.

  e-posta adresinizi bilmiyorsanız Servis Sağlayıcınıza başvurunuz. e-posta adresinizi yazdıktan sonra İleri butonuna tıklayınız.

  6. Adım
  Bu bölümde e-posta hizmeti veren sistemin bilgileri sorulmaktadır. "vizyonline" için, bu ayarlar yukarıdaki şekilde verilmiştir. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra "İleri" butonuna tıklayınız.

  7. Adım
  POP Hesap Adı servis ağlayıcıdan aldığınız "Kullanıcı Adınız" ve "Parola" size verilmiş olan şifrenizdir. Bu bilgileri bu şekilde girdiğinizde e-posta almak ve göndermek istediğinizde sizden kullanıcı ve şifrenizi istemeyecektir. Eğer Güvenli Parola Doğrulaması (SPA) kullanarak oturumu aç seçeneğini seçili hale getirirseniz her e-posta işlemi yapmaya kalktığınızda sizden kullanıcı adı ve şifrenizi isteyecektir.

  Size uygun seçeneği seçtikten sonra İleri butonuna tıklayınız.


  8. Adım
  Artık e-posta ayarlarınızı bitirdiniz. Yaptığınız ayarların geçerli olmasını sağlamak ve kaydetmek için Son' u tıklayınız.

  9. Adım
  Son olarak eklediğiniz e-posta hesabınızın üzerine tıklayıp işaretli hale getirip. "Özelliklere" tıklayıp 9. Adıma geçiniz.

  10. Adım
  Bu açılan pencerede e-posta gönderme ayarınızı düzenliyeceğiz. Sunucular sekmesinde Giden Posta Sunucusu bölümünde "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor" seçeneği işaretleyin.

  "Tamam" butonuna tıklayarak Son bölüme geçebilirsiniz.

  11. Adım
  Bu bölümde kurulu olan e-posta üyelikleriniz listelenir. Eğer bu bölümde eski e-posta hesabını silmemiş iseniz, 2. e-posta'dan birini varsayılan olarak atamalısınız. Bunun için varsayılan olarak kullanıcağınız e-posta hesabınızı seçili hale getirerek sol kısımdaki Varsayılan Olarak Ata butonuna tıklayınız.

  Eğer tek bir e-posta hesabınız mevcutsa yandaki şekildeki gibi bırakıp "Kapat" butonuna tıklayınız. Artık Outlook Express'iniz e-posta almaya ve göndermeye hazır duruma gelmiştir.
   Videolu Anlatımlar  Outlook Express Kurulum


 • Microsoft Outlook'a POP3 e-posta Kurulumu

 • 1. Adım

  e-posta ( Elektronik Posta), internet üzerinde bir yazışma aracıdır. İnternet Kullanıcıları, e-posta progamlarını kullanarak, gelen postaları okuyabilir, mektup yazabilir ve bu mektuplar üzerinde istedikleri düzenlemeyi yapabilirler. Aşağıda Microsoft Outlook'a e-posta ayarının nasıl yapılacağı adım adım anlatılmaktadır.


  2. Adım
  Microsoft Outlook programını açtıktan sonra yukarıdaki menüden 'Araçlar' bölümüne girin ve 'E-posta Hesapları'na tıklayın.


  3. Adım
  Açılan pencereden 'Yeni e-posta hesabı ekle' seçeneğini işaretleyin ve 'İleri' butonuna tıklayın.


  4. Adım

  Aldığınız hizmetten dolayı pop3 e-posta hesaplarına sahip olduğunuzdan 'POP3'ü seçerek 'İleri' butonuna tıklayın.


  5. Adım

  Kullanıcı adınızı 'kullanici@alanadi.com', pop3 ve smtp sunucu adreslerinizi 'mail.alanadi.com' şeklinde girdikten sonra 'Diğer Ayarlar' butonuna tıklayın.


  6. Adım

  Açılan pencereden 'Giden Sunucu' sekmesine girdikten sonra 'Giden Sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor' ve 'Gelen posta sunucum ile aynı ad ayalarını kullan' seçeneklerini işaretledikten sonra 'Tamam' butonuna basın.
  Gerekli onaylamayı yaptıktan sonra e-posta hesabınız başarıyla Microsoft Outook programına kurulmuştur.
   Videolu Anlatımlar  Microsoft Outlook


Tüm hakları saklıdır 1997 - 2022 © Bu sayfa sadece VizyonNET üyeleri için destek alanıdır.